Panel dyskusyjny dotyczący Policji Województwa Śląskiego – „Dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma”

2 marca (piątek) godz. 18.00  zapraszamy do Muzeum w Tarnowskich Górach na panel dyskusyjny towarzyszący wystawie Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922 – 1939. Ekspozycja, nad którą honorowy patronat objęli Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech i Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński, powstała dla upamiętnienia obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 95. rocznicy powstania Policji Województwa Śląskiego. W dyskusji wezmą udział: dr hab. Grzegorz Bębnik i Zbigniew Gołasz z Oddziału IPN w Katowicach, młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku dr Janusz Mikitin, Grzegorz Grześkowiak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” oraz dr Krzysztof Gwóźdź z Muzeum w Tarnowskich Górach.

Wstęp bezpłatny