Wydarzenia kulturalne w marcu

Wydarzenia kulturalne zaplanowane w tarnogórskim Muzeum na miesiąc marzec:

2 marca (piątek) godz. 18.00  – „Dobro publiczne mieć zawsze będę przed oczyma”. Panel dyskusyjny dotyczący Policji Województwa Śląskiego z udziałem dr. Hab. Grzegorza Bębnika, dr. Janusza Mikitina, dr. Krzysztofa Gwoździa, Grzegorza Grześkowiaka, Zbigniewa Gołasza. Wstęp bezpłatny

9 marca (piątek)  godz. 18.00 –  „Nastrojowość i temperament w malarstwie Józefa Chełmońskiego” – prelekcja Katarzyny Jarmuł-Niemczyk (Muzeum Śląskie w Katowicach).  Wstęp bezpłatny.

11 marca (niedziela) godz. 11.00 – Koncert pod renesansowym stropem – Koncert  dwóch barytonów: Adrian Janus, Łukasz Kostak.  Mirella Malorny – akompaniament. Jacek Woleński – prowadzenie.

Wstęp: 10 zł

16 marca (piątek) godz. 18.00 –  Promocja książki Zbigniewa Gołasza i dr. Krzysztofa Gwoździa „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922-1939”.  Wstęp bezpłatny.

18 marca (niedziela) godz. 13.00 – Pożegnanie z Chełmońskim, prelekcja Arkadiusza Hajdy „Rozmaite widzenia obrazów w „obrazie” Powrót z balu Józefa Chełmońskiego. Wstęp bezpłatny.

23 marca (piątek) godz. 18.00 –  Odsłona obrazu Jacka Malczewskiego „Szypry”, prelekcja Zofii Krzykowskiej. Wstęp bezpłatny.