Ostatnia niedziela z Chełmońskim – 18 marca o godz. 13.00

18 marca (niedziela) o godz. 13.00 zapraszamy na prelekcję Arkadiusza Hajdy.

Arkadiusz Hajda na swoim FB  napisał:

Zapraszam w najbliższą niedzielę po pokarm duchowy do naszego przytulnego sanktuarium sztuki – Muzeum w Tarnowskich Górach. Moje ciało posłuży tym razem jako żywe medium, dzięki któremu nawiążemy kontakt z duchami przeszłości. Gościem specjalnym będzie duch znanej aktorki Heleny Modrzejewskiej. Dowiecie się rzeczy, o których Wam się nie śniło. W dużej mierze mój punkt widzenia będzie znajdować uzasadnienie w perspektywie antropologicznej wypracowanej przez niemieckiego historyka sztuki – Hansa Beltinga. Ponadto nie zabraknie elementów tradycyjnej historii sztuki, badającej znaczenie i możliwe prapoczątki tego przedstawienia ikonograficznego. Zapraszam zarówno artystów jak i miłośników sztuki. Jestem głęboko przekonany, że każdy uczestnik wyciągnie z prelekcji esencję, która zmieni, a zarazem urozmaici jego pogląd na sztukę. Reasumując: będzie dużo nowości na temat – wydawałoby się – starych już kości. Więcej w niedzielę o 13.00.