Muzeum na Gwarki

Nowa wystawa i wydłużone godziny zwiedzania – jak co roku Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza podczas Gwarków do zabytkowych wnętrz Kamienicy Sedlaczka.

Gwarki, czyli trzydniowe święto Tarnowskich Gór organizowane już od ponad 60 lat, w tym roku odbędą się w dniach 7–9 września. W te dni godziny otwarcia Muzeum dla zwiedzających zostaną wydłużone według następującego harmonogramu:

piątek, 7 września 10:00–18:00
sobota, 8 września 10:00–18:00
niedziela, 9 września 13:00–18:00
Skrywane historie. 60 lat Muzeum w Tarnowskich Górach. Wystawa czynna od 7.09.2018 do 30.12.2018

Ponadto, od piątku, 7 września, zapraszamy na nową wystawę „Skrywane historie. 60 lat Muzeum w Tarnowskich Górach”, przygotowaną z okazji jubileuszu 60-lecia instytucji. Zostaną na niej zaprezentowane rozmaite obiekty z wszystkich działów: Historii, Sztuki i Etnografii. Większość z nich nie była dotąd prezentowana, a część niedawno wróciła z pracowni konserwatorskich. To dobra okazja do zapoznania się z tym, jak zróżnicowane zbiory gromadzi Muzeum w Tarnowskich Górach.

Na zwiedzających czekają również ekspozycje stałe: odnowiona „Sala renesansowa” z galerią malarstwa zachodnioeuropejskiego, „Z dziejów Tarnowskich Gór” – bogata w eksponaty dokumentujące barwną przeszłość miasta i „Wiwat Jan III Sobieski”, czyli wystawa, która tłumaczy dlaczego w Pochodzie Gwarkowskim pojawia się królewski orszak.

Pełny program imprezy dostępny jest na stronie internetowej www.gwarki2018.pl