60+ Kultura

Zapraszamy seniorów na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji Muzeum w Tarnowskich Górach. Akcja, której patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywa się w tym roku w ostatni weekend września.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Muzeum w Tarnowskich Górach dołącza do akcji i zaprasza seniorów do zwiedzania wystaw. Osoby, które okażą dokument poświadczający wiek powyżej sześćdziesiątego roku życia, mogą 29 i 30 września 2018 roku wejść do Muzeum w Tarnowskich Górach bezpłatnie.

Szczególnie polecamy nowe wystawy czasowe: Skrywane historie. 60 lat Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Miasto z porcelany. Widoki Tarnowskich Gór na Serwisie Carnalla.