Nowa wystawa

Do 24 lutego br. zapraszamy na wystawę Gabinet kolekcjonera. Odsłona pierwsza.

Gabinet kolekcjonera. Odsłona pierwsza prezentuje prace malarskie gromadzone od dekady przez jednego z tarnogórskich kolekcjonerów.

Na ekspozycji można zobaczyć dwadzieścia pięć obrazów polskich i europejskich artystów, które powstawały w latach od 1870 do 1980 roku. Autorami tych prac są: Franz Xaver Winterhalter, Bronisława Rychter-Janowska, Feliks Michał Wygrzywalski, Hendrik Heyligers, Erno Erb, Władysław Jarocki, Henryk Hayden, Karl Ewald Olszewski, Włodzimierz Zakrzewski, Ryszard Radziwilski, Małgorzata Hołówka.

Kolejne dzieła zostaną zaprezentowane w 2020 roku w ramach Odsłony drugiej.

Wystawie towarzyszą wydarzenia:

10.02.2018 (niedziela), godz. 15:00, wstęp: w cenie biletu wstępu do Muzeum
Sztuka umiłowana czy inwestycja? Współczesne kolekcjonerstwo w Polsce w kontekście światowego rynku dzieł sztuki
Prowadzenie: Katarzyna Ból
Spotkanie połączone z oprowadzaniem po wystawie

17.02.2018 (niedziela), godz. 15:00, wstęp: w cenie biletu wstępu do Muzeum
Dzieło sztuki jako metafora kolekcjonera
Prowadzenie: Arkadiusz Hajda
Spotkanie połączone z oprowadzaniem po wystawie

Dodatkowe informacje: tutaj.

Na nowe wystawy czasowe zapraszamy we wrześniu 2019 roku

Wystawy poza siedzibą