Tarnogórskie spacery 2019

Już w czerwcu rozpocznie się kolejny cykl spacerów po mieście. Podobnie jak w poprzednich edycjach przewodnikiem będzie Marek Panuś.

Na czas długotrwałego zamknięcia Muzeum w Tarnowskich Górach dla zwiedzających zapraszamy do udziału w Tarnogórskich spacerach.

Pierwszą edycję spacerów zorganizowano w 2016 roku. Cykl spodobał się Tarnogórzanom i mieszkańcom regionu na tyle, że powtarzany jest każdego lata. Formuła pozostaje ta sama, zmieniają się za to tematy spacerów.

Tym razem postawiono na różnorodność treści: od miejskiej zieleni, przez detale architektoniczne, miejsca światowego dziedzictwa, historyczne cmentarze do obiektów związanych z dziejami miejscowej arystokracji.

Spacery odbywają się w wybrane soboty i rozpoczynają o godz. 11:00 przed budynkiem Muzeum w Tarnowskich Górach (z wyjątkiem spaceru poświęconego światowemu dziedzictwu, którego początek zaplanowano przy Zabytkowej Kopalni Srebra). Udział jest bezpłatny, ale liczba uczestników ograniczona – decyduje kolejność przybycia na miejsce zbiórki. Szczegółowy program poniżej:

1 czerwca 2019, godz. 11:00, start: Rynek, przed Muzeum w Tarnowskich Górach
Zielone miasto, czyli tarnogórskie skwery i parki

29 czerwca 2019, godz. 11:00, start: Rynek, przed Muzeum w Tarnowskich Górach
Architektura pod lupą, czyli o detalach architektonicznych

27 lipca 2019, godz. 11:00, start: Zabytkowa Kopalnia Srebra, przed wejściem głównym
Dzieło natury i sztuka człowieka, czyli światowe dziedzictwo

31 sierpnia 2019, godz. 11:00, start: Rynek, przed Muzeum w Tarnowskich Górach
Pamięć w kamieniu, czyli cmentarze ewangelicki i żydowski

21 września 2019, godz. 11:00, start: Rynek, przed Muzeum w Tarnowskich Górach
Pół lwa i trzy róże, czyli o Donnersmarckach

Organizatorzy:
Muzeum w Tarnowskich Górach
Urząd Miejski w Tarnowskich Górach

Wstęp wolny. Liczba uczestników ograniczona (jednorazowo ok. 30 osób).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu spacerów na wypadek niesprzyjających warunków pogodowych i innych nieprzewidzianych zdarzeń.

Na nowe wystawy czasowe zapraszamy we wrześniu 2019 roku