Rusza remont dachu

W najbliższych tygodniach planowany jest remont dachu zabytkowej kamienicy Sedlaczka.

Remont dachu obejmie wymianę gontu i obróbek blacharskich. Na czas inwestycji będzie zmieniona organizacja ruchu na fragmencie Rynku i ul. Gliwickiej. Planowany termin rozpoczęcia prac to 27 maja br.

Inwestorem jest firma Marktplan Sp. z o.o., zarządzająca nieruchomością, natomiast wykonawcą firma ROB-GONT Robert Bielak.

Muzeum w Tarnowskich Górach, zajmujące pierwsze piętro i poddasze kamienicy, już od kwietnia jest zamknięte dla zwiedzających. Przed remontem dachu konieczne było przeniesienie i zabezpieczenie zbiorów z pomieszczeń magazynowych, znajdujących się na poddaszu. Prace te zostały zakończone, zgodnie z planem, już kilkanaście dni temu. Opóźnienie rozpoczęcia remontu dachu spowodowane jest warunkami pogodowymi.

Na nowe wystawy czasowe zapraszamy we wrześniu 2019 roku