Zostań w domu i poszukaj eksponatów!

Każdy dom to małe muzeum. Wykorzystaj ten czas na przegląd swoich zbiorów i zacznij z nami tworzyć wystawę. W przyszłym roku chcemy zorganizować czasową ekspozycję, na której znajdą się różne przedmioty ze zbiorów mieszkańców Tarnowskich Gór. Warunek jest jeden – obiekt i jego historia musi wiązać się z miastem lub okolicą. Może to być np. znaleziona w piwnicy stara tabliczka z dawną nazwą ulicy, zegarek dziadka z wygrawerowanym napisem, lokalna pamiątka kupiona lata temu na Gwarkach…

Wybierz przedmiot, zgromadź o nim najciekawsze informacje, a następnie prześlij nam jego krótki opis i zdjęcie. Zapewniamy, że pochylimy się nad każdym zgłoszeniem, ale nie możemy obiecać, że wszystkie nadesłane obiekty znajdą się na wystawie. Zastrzegamy sobie prawo do ostatecznej decyzji w sprawie wyboru eksponatów i ograniczenia ich liczby. Z wybranymi osobami skontaktujemy się – oczywiście już po ustąpieniu pandemii – w celu określenia szczegółów dalszej współpracy. Po zakończeniu projektu wypożyczone obiekty zostaną zwrócone ich właścicielom.

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca br. Można je wysyłać na Facebooku (facebook.com/muzeumtg) lub na adres mailowy: edukacja@muzeumtg.pl

Twoja historia to część historii miasta, pochwal się nią i zachowaj ją razem z nami.

Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów, przygotowanych podczas ograniczenia działalności Muzeum spowodowanego epidemią.