Otwieramy Muzeum

Od 13 maja br. Muzeum w Tarnowskich Górach będzie ponownie czynne dla zwiedzających.

Wznowienie działalności instytucji jest możliwe dzięki porozumieniu z organizatorem, tj. Gminą Tarnowskie Góry i za zgodą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu.

Ze względów bezpieczeństwa do odwołania obowiązywać będą ścisłe zasady. Możliwe będzie jedynie zwiedzanie indywidualne. Jednocześnie na całej powierzchni ekspozycyjnej będzie mogło przebywać maksymalnie 20 osób (wraz z obsługą). Zwiedzający na czas przebywania w Muzeum zobowiązani będą do zakrycia ust i nosa oraz skorzystania ze środków ochrony osobistej (płyny dezynfekcyjne) przy wejściu. Wprowadzamy również i zalecamy metodę płatności kartą. Zmianie ulegną godziny otwarcia instytucji dla zwiedzających, tj. wtorek–piątek: 10:00–16:00, sobota: 10:00–15:00, niedziela: 12:00–17:00.

Zgodnie z rekomendacjami Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów do odwołania nie będzie możliwe zwiedzanie grupowe oraz skorzystanie z usługi oprowadzania. Zawieszona pozostaje również stacjonarna działalność kulturalna i edukacyjna.

Tymczasowy regulamin zwiedzania (05.2020)

Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów, przygotowanych podczas ograniczenia działalności Muzeum spowodowanego epidemią.