Co zostało po TARMILO?

Choć przy ul. Opolskiej nie ma już hali produkcyjnej dawnych Zakładów Odzieżowych TARMILO, to pozostały przecież liczne wspomnienia i pamiątki związane z tym miejscem.

Zachęcamy do podzielenia się nimi. W 2022 roku planujemy otworzyć wystawę czasową poświęconą Zakładom TARMILO i ich miejscu w pamięci mieszkańców. Może to ostatnia chwila, by ocalić od zapomnienia wiele ciekawych treści i przedmiotów.

Przypomnijmy, że w 2016 roku budynki po zlikwidowanych Zakładach przejęła Gmina Tarnowskie Góry, a w ubiegłym roku rozpoczęto ich rozbiórkę. Teren między ul. Opolską i ul. Jana III Sobieskiego zostanie tymczasowo zagospodarowany na parking. Dalsze plany zakładają utworzenie tam centrum kulturalno-rozrywkowego z nową przestrzenią dla tarnogórskiego Muzeum.

„Niebezpieczeństwo moralne…”. Kina tarnogórskie w okresie międzywojennym

Wystawa przedłużona do 31 stycznia 2021 roku

(7 listopada 2020-31 stycznia 2021 roku Muzeum w Tarnowskich Górach jest zamknięte dla publiczności)

Wystawy stałe