Nagłówek: Komitet Pomocy Muzeum Ukrainy

Pomagamy ukraińskim muzeom

Muzeum w Tarnowskich Górach dołączyło do Komitetu Pomocy Muzeom Ukrainy.

Pragniemy pomóc ukraińskim muzeom w zabezpieczeniu ich zbiorów. Należy pamiętać, że materialne dziedzictwo kulturowe świata jest naszym wspólnym dziedzictwem, tożsamością i inspiracją dla całej ludzkości.

Zwracamy się z gorącym apelem o przekazywanie do Muzeum w Tarnowskich Górach następujących materiałów:
– folia bąbelkowa
– taśma klejąca
– taśma mikowa
– folia strech

Można również dokonywać wpłat na konto Muzeum w Tarnowskich Górach: 08 1050 1386 1000 0002 0085 7191 (ING Bank Śląski S.A.) wpisując w tytule przelewu: „Zbiórka dla muzeów Ukrainy”.

Pracownicy muzeum parkują do samochodu materiały do pakowania zbiorów

Materiały do pakowania zbiorów przygotowane do transportu

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny (32 285 26 07) lub mailowy (muzeum@muzeumtg.pl).

Więcej o Komitecie Pomocy Muzeom Ukrainy: www.muzealnicydlaukrainy.pl i www.1944.pl/artykul/komitet-pomocy-muzeom-ukrainy,5251.html

Ubierało nas Tarmilo

Wystawa czynna od 14 maja do 27 listopada 2022 roku