Grafika promująca wystawę

Ubierało nas Tarmilo

Nowa wystawa już otwarta. Potrwa do 27 listopada.

Ekspozycja „Ubierało nas Tarmilo” jest pokłosiem niemal dwuletnich poszukiwań pamiątek po tarnogórskich Zakładach Przemysłu Odzieżowego „Tarmilo”. Impulsem do tego było wyburzenie budynków tego przedsiębiorstwa w 2019 roku, dekadę po jego zamknięciu. Dla jednych wystawa będzie przypomnieniem dawnych lat, dla drugich – zupełnie nieznaną historią.

Dodatkową atrakcją ekspozycji jest film o działalności ZPO „Tarmilo”, wzbogacony materiałami archiwalnymi. Zapraszamy na pokazy filmu w każdą niedzielę (do 3 lipca br.) o godz. 15:00 (wejście w ramach biletu wstępu do Muzeum). Wystawę można zwiedzać codziennie, z wyjątkiem poniedziałków.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem  Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha.

Więcej informacji tutaj.

Ubierało nas Tarmilo

Wystawa czynna od 14 maja do 27 listopada 2022 roku

Od milicji do policji. Geneza i rozwój polskich formacji porządkowych na Górnym Śląsku 1918–1939