Grafika promująca wydarzenie

Dzień Dziecka w Muzeum

Z okazji Dnia Dziecka w sobotę, 4 czerwca 2022 roku, zaplanowaliśmy kilka atrakcji, których jednym z głównych motywów jest wystawa „Ubierało nas Tarmilo”.

Plakat promujący wydarzenie

Od godziny 10:00 do 15:00 będzie można bezpłatnie zwiedzić całe Muzeum. Szczególnie zachęcamy do poznania wystawy czasowej „Ubierało nas Tarmilo”. Dostępne będą również wystawy stałe „Z dziejów Tarnowskich Gór” i „Wiwat Jan III Sobieski”. Zwiedzanie „Sali renesansowej” w trakcie warsztatów może być utrudnione.

Na zwiedzających czeka również quest z nagrodami. Rozwiązując tę grę edukacyjną będzie można poznać Muzeum i dowiedzieć się jakie historie wiążą się z prezentowanymi tu pamiątkami przeszłości. Dla tych, którzy rozwiążą wszystkie zagadki i odkryją hasło czeka nagroda. Quest przeznaczony jest dla dzieci od 5. roku życia (z pomocą dorosłych) i wszystkich, którzy mają ochotę na urozmaicone zwiedzanie.

Ponadto zaplanowane zostały warsztaty, nawiązujące do tematu wystawy „Ubierało nas Tarmilo”.

Od godziny 10:30 do 11:30 odbędą się warsztaty „Kolorowa metamorfoza, czyli barwienie t-shirtów metodą Shibori”. Przynosząc starą (jasną!) koszulkę będzie można nadać jej zupełnie nowy kolor, używając japońskiej techniki Shibori. Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 5. roku życia. Udział w warsztatach: 5 zł od osoby, liczba uczestników ograniczona (zapisy: edukacja@muzeumtg.pl).

Od godziny 12:00 do 13:00 odbędą się warsztaty „Projektowanie ubrań, czyli jak dobrać wzory i kolory”. Z wykorzystaniem wykrojników, fragmentów tkanin i wzorzystych papierów będzie można skomponować projekt stylizacji. Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 5. roku życia. Udział w warsztatach: 5 zł od osoby, liczba uczestników ograniczona (zapisy: edukacja@muzeumtg.pl).

Od godziny 13:30 do 14:30 odbędą się warsztaty „Eko-breloki, czyli co można zrobić ze starych ubrań”. Na uczestników będą czekały skrawki ubrań, z których będzie można wykonać zabawne laleczki z zawieszką. Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Udział w warsztatach: 5 zł od osoby, liczba uczestników ograniczona (bez zapisów, można dołączać w trakcie).

Muzeum online

Wystawy czasowe