Plakat wystawy

Od milicji do policji

Od 26 czerwca br. na tarnogórskim Rynku będzie można oglądać wystawę o polskich formacjach porządkowych na Górnym Śląsku w okresie międzywojennym.

Wystawa jest częścią miejskich obchodów stulecia przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

Więcej o wystawie tutaj.

Plakat wystawy

Warto dodać, że 21 czerwca br. w Warszawie, w siedzibie Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji Głównej Komendy Policji, otwarto inną wystawę poświęconą Policji Województwa Śląskiego. Powstała ona we współpracy wspomnianego Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji GKP oraz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. a także Muzeum w Tarnowskich Górach. Wystawa „100. rocznica powstania Policji Województwa Śląskiego” w przystępny sposób przedstawia historię tej formacji, będąc jednocześnie ważnym i istotnym uzupełnieniem działań poświęconych formacjom bezpieczeństwa, które pełniły służbę w okresie międzywojennym na terenie naszego kraju.

Ubierało nas Tarmilo

Wystawa czynna od 14 maja do 27 listopada 2022 roku

Od milicji do policji. Geneza i rozwój polskich formacji porządkowych na Górnym Śląsku 1918–1939

Wystawa czynna od 26 czerwca 2022 roku (Rynek w Tarnowskich Górach)