menu - kliknij by rozwinąć


Dzień Wolnej Sztuki

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 12:00 w kilkudziesięciu polskich muzeach odbędzie się szósta edycja Dnia Wolnej Sztuki. Muzeum w Tarnowskich Górach również bierze udział w tej akcji i zaprasza tego dnia na swoje ekspozycje.

Zbadano, że goście muzeów przed każdym dziełem sztuki spędzają statystycznie tylko 8 sekund. Powodem tego jest przekonanie, że będąc w muzeum należy zobaczyć wszystko. Efekt jest jednak taki, że przyglądamy się kolejnym dziełom bezrefleksyjnie, a po pewnym czasie czujemy zmęczenie i zniechęcenie. Co więcej, nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy.

Idea Dnia Wolnej Sztuki wynika z przekonania, że podczas jednej wizyty w muzeum lepiej jest obejrzeć mniej obiektów, ale za to zatrzymać się przy nich na dłużej. Slow Art, czyli Wolna czy Powolna Sztuka, ma pokazywać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku specjalistycznej wiedzy czy wykształcenia.

Zgodnie z zasadami Dnia Wolnej Sztuki wybierzemy pięć obiektów z naszych zbiorów i na nich będziemy chcieli skupić Państwa uwagę. Spróbujemy zainspirować Państwa do zastanowienia się nad tym, co kryją w sobie wybrane dzieła i jakie historie za nimi stoją. Ich odkrywanie może okazać się świetnym sposobem na wspólne spędzenie sobotniego popołudnia.

Więcej o Dniu Wolnej Sztuki: http://www.dzienwolnejsztuki.pl/

21.04.2018, godz. 12:00-14:00
Muzeum w Tarnowskich Górach, Rynek 1
wstęp wolny

 

 

 


Tajemnice barokowego sklepienia

  Kamienica Sedlaczka, w której mieści się Muzeum w Tarnowskich Górach, to budynek powszechnie znany, ale wciąż kryjący wiele tajemnic. Ostatnio pojawiła się szansa na odkrycie przynajmniej jednej z nich.

Tarnogórskie spacery 2018

W lipcu, sierpniu i wrześniu wszystkich zainteresowanych historią Tarnowskich Gór zapraszamy na spacery po mieście. Podobnie jak w latach ubiegłych Marek Panuś przybliży uczestnikom wybrane zagadnienia z dziejów miasta i zaprezentuje liczne, często nieznane, zabytkowe miejsca.

Lipiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w lipcu 2018 roku.


© 2017–2018 Muzeum w Tarnowskich Górach. Wszelkie prawa zastrzeżone
Organizatorem Muzeum w Tarnowskich Górach jest Gmina Tarnowskie Góry

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH