Koncert pod Renesansowym Stropem

Koncert pod Renesansowym Stropem

16 lutego, 11:0012:00

15zł

Koncert pod Renesansowym Stropem: „Muzyka świata – Tango – Folk – Jazz”

Wystąpi Zespół Nivel, w składzie: Jacek Dzwonowski (skrzypce), Tomasz Grzyb (akordeon), Staszek Sroka (gitara), Mateusz Gremlowski (bas)

Prowadzenie: Jacek Woleński

Bilety: 15 zł

___

N I V E L – to czwórka przyjaciół, która postanowiła kiedyś (rok 2010), że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już blisko 10 lat, i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami. Ich muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgają do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis.

Od pewnego czasu postanowili formować muzyczne gusta i pokazać alternatywę dla muzyki komercyjnej i radiowej, komponując swoje utwory, pisząc własne melodie, tworząc unikalne brzmienie.

Co ciekawe, każdy z muzyków NIVEL na co dzień doskonali swoje umiejętności również w innych projektach muzycznych, wnosząc w brzmienie zespołu własne doświadczenia, inspiracje, temperament. Te doświadczenia dają słuchaczom bardzo często coś nowego, niepowtarzalnego, coś co tworzy interesującą całość.

W lipcu 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną
„Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych „nivelowych” aranżacjach. Płytę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia.

Skład:

muzeum@muzeumtg.art.pl
Strona internetowa:
www.muzeumtg.pl

Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów, przygotowanych podczas ograniczenia działalności Muzeum spowodowanego epidemią.