Koncert pod renesansowym stropem: Poranek belcanto

Halina Mansarlińska – fortepian

Prowadzenie:

Jacek Woleński

Viktor Yankovskyi (Wiktor Jankowski) – absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Jego partie operowe w bieżącym repertuarze to: Don Giovanni w „Don Giovanni” W.A. Mozarta, Giorgio Germont w „Traviata” G. Verdiego, Jelecki w „Dama Pikowa” P. Czajkowskiego, Sułtan w „Zaporożec za Dunajem” S. Hulaka-Artemovskiego, Oficer w „Nokturn” M. Lysenki. Odbył trasę koncertową we Włoszech w 2017 roku (Milano, Venezia, Brescia). Ma na koncie liczne koncerty z Filharmonią Lwowską, Orkiestrą Województwa Chmielnickie a także kameralne koncerty w Operze Lwowskiej. Laureat licznych nagród i wyróżnień na konkursach, m.in.: Vasyl Slipak Singing Contest – Lwów 2017 – Finalista, The I.Wymer „Golden Rose” festival-contest – Lwów 2014 – Grand Prix. Kursy mistrzowskie: „Baroque music performance” u Tetiany Polt (Szwajcaria), 2017, „The uncommon interpretation” u Paula Hunki (Kanada), 2016, „Baroque music performance” u Ursuli Schönhals (Niemcy), 2015.

Data:
Czas: