Wieczór pod Renesansowym Stropem – spotkanie z prof. dr. hab. Jackiem Tomczykiem

• To event minęło.

3 grudnia 2023, 16:0018:00

Prof. dr hab. Jacek Tomczyk – z pochodzenia tarnogórzanin, specjalista z dziedziny antropologii biologicznej – nauki badającej szczątki ludzkie – oraz m.in. odontologii (badającej zęby). Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Antropologicznego. Jego zainteresowania badawcze dotyczą antropologii stomatologicznej i wykrywania zależności pomiędzy środowiskiem a zdrowiem zębów. Jest autorem i współautorem ponad 90 recenzowanych publikacji. Jest m.in. członkiem francuskiej ekspedycji archeologicznej prowadzącej biologiczne badania ludzkich kości i materiału dentystycznego z Bliskiego Wschodu.

Prowadzenie: Sylwester Strzałkowski – absolwent historii sztuki na KUL, dziennikarz radiowy i telewizyjny, przez ostatnich 20 lat redaktor Radia eM w Katowicach, z którym nadal jest związany, od niedawna pracuje w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

Liczba miejsc ograniczona

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania wydarzenia

Data:
3 grudnia 2023
Czas:

Muzeum w Tarnowskich Górach
ul. Rynek 1
Tarnowskie Góry, 42-600
Telefon:
Strona internetowa:
www.muzeumtg.pl

Muzeum w Tarnowskich Górach