Wieczór pod Renesansowym Stropem – spotkanie z Zofią Krzykowską i Krystianem Krzemińskim

• To event minęło.

18 czerwca 2023, 17:0018:00

Zofia Krzykowska – historyk sztuki, przez wiele lat związana z Muzeum Górnośląskim w Bytomiu i Muzeum Śląskim w Katowicach, w latach 1991–2017 była dyrektorem Muzeum w Tarnowskich Górach, autorka publikacji, m.in. „Zobaczyć niewidzialne. Zabytki sztuki sakralnej w powiecie tarnogórskim” i „Malarstwo zachodnioeuropejskie w Muzeum w Tarnowskich Górach”, pomysłodawczyni „Wieczorów pod Renesansowym Stropem”.

Krystian Krzemiński – tarnogórski publicysta i poeta, członek Związku Literatów Polskich i Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego, autor m.in. zbiorów poetyckich „Zanim wieczór przeminie” i „Światło przeszłego czasu”, laureat wielu nagród, wieloletni prowadzący „Wieczory pod Renesansowym Stropem”.

Prowadzenie: Sylwester Strzałkowski – absolwent historii sztuki na KUL, dziennikarz radiowy i telewizyjny, przez ostatnich 20 lat redaktor Radia eM w Katowicach, z którym nadal jest związany, od niedawna pracuje w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

Liczba miejsc ograniczona

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania wydarzenia

Data:
18 czerwca 2023