menu - kliknij by rozwinąć


Koncert Piotra Łopacińskiego – 19 marca 2017 r.

19 marca (niedziela) o godz. 11.00 odbędzie się koncert pod renesansowym stropem „Serca rytm”.  Wystąpi Piotr Łopaciński (śpiew) oraz  Szymon Markiewicz (akompaniament). Koncert poprowadzi Jacek Woleński.

Cena biletu: 10 zł

A tak pisaliśmy o koncercie w ubiegłym roku:

No i działo się…Chyba każdy, kto uczestniczył we wczorajszym koncercie wyszedł nie tylko pełen pozytywnej energii ale też bardziej uduchowiony. Piotr Łopaciński, który już w ubiegłym roku zyskał w Tarnowskich Górach grono swoich zwolenników, potwierdził i tym razem, że spotkanie z nim to wielka przygoda. Artysta ma niebywałą charyzmę i talent w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. Angażuje ją do wspólnego śpiewu, klaskania, tańczenia. Niczym czarodziej, przy pomocy swojego głosu, budzi różnorodne emocje. Od spontanicznej radości po głęboką refleksję i zadumę. „Bo czy codziennie nie dzieją się cuda ?” – mówił. I to co czasami wydaje się zwykłe i banalne ma w sobie pierwiastek niezwykłości, i tylko od człowieka, od jego wrażliwości zależy, czy tę niezwykłość dostrzeże.
Piotr Łopaciński pochodzi z Lubina. Ukończył Instytut Muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Koncertuje jako solista, ale również innych uczy śpiewu, przede wszystkim szkoli prawidłowej emisji głosu. Podczas jego występów często uczestniczą jego uczniowie. W tarnogórskim Muzeum, jeden z nich – Jonatan Delimata, miał okazję zaprezentować swoje wokalne umiejętności. Zaśpiewał romską balladę, która okazała się również jego dziełem muzycznym (Delimata jest autorem tekstu i muzyki).
Warto jeszcze wspomnieć o Szymonie Markiewiczu, który okrasił koncert muzycznie. To utalentowany młody pianista i kompozytor. Od kilku lat współpracuje z amerykańskim wokalistą i aranżerem muzyki gospel Norrisem Garnerem. Rok temu, poprzez Jacka Woleńskiego, poznał Piotra Łopacińskiego. I tak się zaczęło ich wspólne koncertowanie, w którym mieliśmy okazję brać udział.

Zdjęcia z ubiegłego roku:


Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.


© 2017–2018 Muzeum w Tarnowskich Górach. Wszelkie prawa zastrzeżone
Organizatorem Muzeum w Tarnowskich Górach jest Gmina Tarnowskie Góry

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH