menu - kliknij by rozwinąć


Koncert Piotra Łopacińskiego – 19 marca 2017 r.

19 marca (niedziela) o godz. 11.00 odbędzie się koncert pod renesansowym stropem „Serca rytm”.  Wystąpi Piotr Łopaciński (śpiew) oraz  Szymon Markiewicz (akompaniament). Koncert poprowadzi Jacek Woleński.

Cena biletu: 10 zł

A tak pisaliśmy o koncercie w ubiegłym roku:

No i działo się…Chyba każdy, kto uczestniczył we wczorajszym koncercie wyszedł nie tylko pełen pozytywnej energii ale też bardziej uduchowiony. Piotr Łopaciński, który już w ubiegłym roku zyskał w Tarnowskich Górach grono swoich zwolenników, potwierdził i tym razem, że spotkanie z nim to wielka przygoda. Artysta ma niebywałą charyzmę i talent w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. Angażuje ją do wspólnego śpiewu, klaskania, tańczenia. Niczym czarodziej, przy pomocy swojego głosu, budzi różnorodne emocje. Od spontanicznej radości po głęboką refleksję i zadumę. „Bo czy codziennie nie dzieją się cuda ?” – mówił. I to co czasami wydaje się zwykłe i banalne ma w sobie pierwiastek niezwykłości, i tylko od człowieka, od jego wrażliwości zależy, czy tę niezwykłość dostrzeże.
Piotr Łopaciński pochodzi z Lubina. Ukończył Instytut Muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Koncertuje jako solista, ale również innych uczy śpiewu, przede wszystkim szkoli prawidłowej emisji głosu. Podczas jego występów często uczestniczą jego uczniowie. W tarnogórskim Muzeum, jeden z nich – Jonatan Delimata, miał okazję zaprezentować swoje wokalne umiejętności. Zaśpiewał romską balladę, która okazała się również jego dziełem muzycznym (Delimata jest autorem tekstu i muzyki).
Warto jeszcze wspomnieć o Szymonie Markiewiczu, który okrasił koncert muzycznie. To utalentowany młody pianista i kompozytor. Od kilku lat współpracuje z amerykańskim wokalistą i aranżerem muzyki gospel Norrisem Garnerem. Rok temu, poprzez Jacka Woleńskiego, poznał Piotra Łopacińskiego. I tak się zaczęło ich wspólne koncertowanie, w którym mieliśmy okazję brać udział.

Zdjęcia z ubiegłego roku:


AKCJA „FAJNE MUZEUM”

Dlaczego warto przyjść do Muzeum w Tarnowskich Górach?

Relacja z czerwcowego koncertu pod renesansowym stropem

Czerwcowy koncert pod renesansowym stropem, który odbył się 18 czerwca, był jubileuszowym – 125 koncertem.

Udostępnij pamiątki

Muzeum w Tarnowskich Górach wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna 1939 r.” w bieżącym roku przygotowuje wystawę „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922–1939”.


Muzeum w Tarnowskich Górach wszelkie prawa zastrzeżone 2017

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH