menu - kliknij by rozwinąć

Koncert zespołu Maes-Trio, 12 lutego 2017 r.

Koncerty pod renesansowym stropem mają już swoich stałych odbiorców, którzy wiedzą, że raz w miesiącu we wnętrzach muzealnych czeka na nich prawdziwa uczta duchowa.  12 lutego zespól Maes-Trio wykonał wiele znanych utworów, w tym tytułowy „Nad pięknym modrym Dunajem” Jahanna Straussa. Jacek Woleński, kierownik artystyczny i prowadzący koncert, zachęcał publiczność do wspólnego śpiewania utworu „Serce, to najpiękniejsze słowo świata”, które swoim rodowodem sięga lat 30-tych ubiegłego stulecia, kiedy to, właśnie ta melodia, pojawiła się w radzieckiej komedii „Świat się śmieje”. Polskie słowa  do tego utworu napisał Tymoteusz Ortym. Nie zabrakło argentyńskiego tanga, czy muzycznego wykonania utworu Edith Pif „Milord”.

Kolejny koncert już w przyszłym miesiącu – 19 marca, który zapowiada się bardzo interesująco. Po raz kolejny pod renesansowym stropem wystąpi ulubieniec tarnogórskiej publiczności  – Piotr Łopaciński.

Wydarzenia kulturalne w marcu

Na podstronie szczegółowy harmonogram

Prelekcja dra Jacka Kurka

23 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na prelekcję dra Jacka Kurka „Rzymskim szlakiem Caravaggia”