menu - kliknij by rozwinąć

Koncert zespołu Maes-Trio, 12 lutego 2017 r.

Koncerty pod renesansowym stropem mają już swoich stałych odbiorców, którzy wiedzą, że raz w miesiącu we wnętrzach muzealnych czeka na nich prawdziwa uczta duchowa.  12 lutego zespól Maes-Trio wykonał wiele znanych utworów, w tym tytułowy „Nad pięknym modrym Dunajem” Jahanna Straussa. Jacek Woleński, kierownik artystyczny i prowadzący koncert, zachęcał publiczność do wspólnego śpiewania utworu „Serce, to najpiękniejsze słowo świata”, które swoim rodowodem sięga lat 30-tych ubiegłego stulecia, kiedy to, właśnie ta melodia, pojawiła się w radzieckiej komedii „Świat się śmieje”. Polskie słowa  do tego utworu napisał Tymoteusz Ortym. Nie zabrakło argentyńskiego tanga, czy muzycznego wykonania utworu Edith Pif „Milord”.

Kolejny koncert już w przyszłym miesiącu – 19 marca, który zapowiada się bardzo interesująco. Po raz kolejny pod renesansowym stropem wystąpi ulubieniec tarnogórskiej publiczności  – Piotr Łopaciński.

Już wkrótce nowa wystawa!

Przygotowana przez Muzeum w Tarnowskich Górach ekspozycja powstała przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna 1939 r.” Jej  autorami są dr Krzysztof Gwóźdź  (Muzeum w Tarnowskich Górach) i Zbigniew Gołasz (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach), a oprawę plastyczną przygotował Mariusz Paluchiewicz (Muzeum Śląskie w Katowicach). Na wystawie […]

Spotkanie z dr. Jackiem Kurkiem

17 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie  „W ogrodzie świata”, które poprowadzi  dr Jacek Kurek”. Cena biletu – 10 zł

Listopadowy koncert pod renesansowym stropem