menu - kliknij by rozwinąć

Koncert zespołu Maes-Trio, 12 lutego 2017 r.

Koncerty pod renesansowym stropem mają już swoich stałych odbiorców, którzy wiedzą, że raz w miesiącu we wnętrzach muzealnych czeka na nich prawdziwa uczta duchowa.  12 lutego zespól Maes-Trio wykonał wiele znanych utworów, w tym tytułowy „Nad pięknym modrym Dunajem” Jahanna Straussa. Jacek Woleński, kierownik artystyczny i prowadzący koncert, zachęcał publiczność do wspólnego śpiewania utworu „Serce, to najpiękniejsze słowo świata”, które swoim rodowodem sięga lat 30-tych ubiegłego stulecia, kiedy to, właśnie ta melodia, pojawiła się w radzieckiej komedii „Świat się śmieje”. Polskie słowa  do tego utworu napisał Tymoteusz Ortym. Nie zabrakło argentyńskiego tanga, czy muzycznego wykonania utworu Edith Pif „Milord”.

Kolejny koncert już w przyszłym miesiącu – 19 marca, który zapowiada się bardzo interesująco. Po raz kolejny pod renesansowym stropem wystąpi ulubieniec tarnogórskiej publiczności  – Piotr Łopaciński.

Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.