menu - kliknij by rozwinąć

Ostatnia niedziela z Chełmońskim – 18 marca o godz. 13.00

18 marca (niedziela) o godz. 13.00 zapraszamy na prelekcję Arkadiusza Hajdy.

Arkadiusz Hajda na swoim FB  napisał:

Zapraszam w najbliższą niedzielę po pokarm duchowy do naszego przytulnego sanktuarium sztuki – Muzeum w Tarnowskich Górach. Moje ciało posłuży tym razem jako żywe medium, dzięki któremu nawiążemy kontakt z duchami przeszłości. Gościem specjalnym będzie duch znanej aktorki Heleny Modrzejewskiej. Dowiecie się rzeczy, o których Wam się nie śniło. W dużej mierze mój punkt widzenia będzie znajdować uzasadnienie w perspektywie antropologicznej wypracowanej przez niemieckiego historyka sztuki – Hansa Beltinga. Ponadto nie zabraknie elementów tradycyjnej historii sztuki, badającej znaczenie i możliwe prapoczątki tego przedstawienia ikonograficznego. Zapraszam zarówno artystów jak i miłośników sztuki. Jestem głęboko przekonany, że każdy uczestnik wyciągnie z prelekcji esencję, która zmieni, a zarazem urozmaici jego pogląd na sztukę. Reasumując: będzie dużo nowości na temat – wydawałoby się – starych już kości. Więcej w niedzielę o 13.00.

Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.