menu - kliknij by rozwinąć

Panel dyskusyjny dotyczący Policji Województwa Śląskiego – „Dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma”

2 marca (piątek) godz. 18.00  zapraszamy do Muzeum w Tarnowskich Górach na panel dyskusyjny towarzyszący wystawie Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922 – 1939. Ekspozycja, nad którą honorowy patronat objęli Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech i Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński, powstała dla upamiętnienia obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 95. rocznicy powstania Policji Województwa Śląskiego. W dyskusji wezmą udział: dr hab. Grzegorz Bębnik i Zbigniew Gołasz z Oddziału IPN w Katowicach, młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku dr Janusz Mikitin, Grzegorz Grześkowiak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” oraz dr Krzysztof Gwóźdź z Muzeum w Tarnowskich Górach.

Wstęp bezpłatny

Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.