menu - kliknij by rozwinąć

Promocja książki towarzyszącej wystawie „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922 – 1939”

16 marca (piątek) 2018 r. o godz. 18.00 w Muzeum w Tarnowskich Górach odbędzie się promocja książki towarzyszącej wystawie „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922 – 1939”. Honorowy patronat nad ekspozycją objęli Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech i Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński. Wydarzenie jest kolejnym spotkaniem zorganizowanym przez tarnogórskie Muzeum w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wieczór promocyjny z udziałem autorów książki, dr. Krzysztofa Gwoździa (Muzeum w Tarnowskich Górach) i Zbigniewa Gołasza (Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach), poprowadzi dr hab. Grzegorz Bębnik (Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach).

Spotkanie „Ocalić pamięć”

27 kwietnia (piątek) o godz. 18:00, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odbędzie się się spotkanie z Zarządem Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Tarnowskich Górach, towarzyszące wystawie „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922-1939”.

Dzień Wolnej Sztuki

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 12:00 w kilkudziesięciu polskich muzeach odbędzie się szósta edycja Dnia Wolnej Sztuki. Muzeum w Tarnowskich Górach również bierze udział w tej akcji i zaprasza tego dnia na swoje ekspozycje. Zbadano, że goście muzeów przed każdym dziełem sztuki spędzają statystycznie tylko 8 sekund. Powodem tego jest przekonanie, że będąc w […]

Harmonogram imprez kulturalnych w kwietniu

zapraszamy w kwietniu do Muzeum. Szczegóły imprez na podstronie.