menu - kliknij by rozwinąć

Promocja książki towarzyszącej wystawie „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922 – 1939”

16 marca (piątek) 2018 r. o godz. 18.00 w Muzeum w Tarnowskich Górach odbędzie się promocja książki towarzyszącej wystawie „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922 – 1939”. Honorowy patronat nad ekspozycją objęli Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech i Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński. Wydarzenie jest kolejnym spotkaniem zorganizowanym przez tarnogórskie Muzeum w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wieczór promocyjny z udziałem autorów książki, dr. Krzysztofa Gwoździa (Muzeum w Tarnowskich Górach) i Zbigniewa Gołasza (Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach), poprowadzi dr hab. Grzegorz Bębnik (Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach).

Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.