menu - kliknij by rozwinąć

19 kwietnia (czwartek) o godzinie 11:00 odbędzie się prelekcja „Od przysięgi na katowickim Rynku do dołów śmierci w Miednoje. Tragiczne losy Policji Województwa Śląskiego”, którą wygłoszą Zbigniew Gołasz (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach) i dr Krzysztof Gwóźdź (Muzeum w Tarnowskich Górach).

Tajemnice barokowego sklepienia

Kamienica Sedlaczka, w której mieści się Muzeum w Tarnowskich Górach, to budynek powszechnie znany, ale wciąż kryjący wiele tajemnic. Ostatnio pojawiła się szansa na odkrycie przynajmniej jednej z nich.

Tarnogórskie spacery 2018

W lipcu, sierpniu i wrześniu wszystkich zainteresowanych historią Tarnowskich Gór zapraszamy na spacery po mieście. Podobnie jak w latach ubiegłych Marek Panuś przybliży uczestnikom wybrane zagadnienia z dziejów miasta i zaprezentuje liczne, często nieznane, zabytkowe miejsca.

Lipiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w lipcu 2018 roku.