menu - kliknij by rozwinąć


Spotkanie z autorami albumu „Policja Województwa Śląskiego w fotografii 1922 – 1939” nadkomisarzem Krzysztofem Musielakiem i Grzegorzem Grześkowiakiem, 2 lutego (piątek) 2018 r., godz. 18.00

Krzysztof Musielak jest Dyrektorem Biura Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o przedwojennej Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego oraz kolekcjonowaniem pamiątek po funkcjonariuszach tych formacji. Uczestnik szeregu odczytów, prelekcji, spotkań z młodzieżą oraz autor publikacji i wystaw przywracających pamięć o funkcjonariuszach Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego. Za swą działalność wielokrotnie wyróżniany m. in. Złotym Medalem „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej” czy  Medalem „Pro Patria”.

Grzegorz Grześkowiak od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się przede wszystkim badaniem historii Policji Województwa Śląskiego. Jest autorem, współautorem i konsultantem wielu książek, artykułów i wystaw nawiązujących tematycznie do dziejów Policji Województwa Śląskiego, Polskiej Organizacji Wojskowej Górnego Śląska.  Współpracuje z krajową i zagraniczną prasą historyczno-wojskową, Telewizją Polską oraz grupami rekonstrukcji historycznej.


Wydarzenia kulturalne w marcu

Na podstronie szczegółowy harmonogram

Prelekcja dra Jacka Kurka

23 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na prelekcję dra Jacka Kurka „Rzymskim szlakiem Caravaggia”


Muzeum w Tarnowskich Górach wszelkie prawa zastrzeżone 2017

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH