menu - kliknij by rozwinąć

Spotkanie z autorami książki „Sławni na tarnogórskiej ziemi”.

27 października (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z dr. Arkadiuszem Kuzio-Podruckim i dr. Dariuszem Woźnickim  autorem publikacji „Sławni na tarnogórskiej ziemi” wydanej przez Fundacja Popularyzacji Dziedzictwa Kruszce Śląska.

Tajemnice barokowego sklepienia

Kamienica Sedlaczka, w której mieści się Muzeum w Tarnowskich Górach, to budynek powszechnie znany, ale wciąż kryjący wiele tajemnic. Ostatnio pojawiła się szansa na odkrycie przynajmniej jednej z nich.

Tarnogórskie spacery 2018

W lipcu, sierpniu i wrześniu wszystkich zainteresowanych historią Tarnowskich Gór zapraszamy na spacery po mieście. Podobnie jak w latach ubiegłych Marek Panuś przybliży uczestnikom wybrane zagadnienia z dziejów miasta i zaprezentuje liczne, często nieznane, zabytkowe miejsca.

Lipiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w lipcu 2018 roku.