menu - kliknij by rozwinąć

Spotkanie Z Jerzym Urbańczykiem poświęcone pamięci podinspektora Piotra Urbańczyka (1891-1940)

13 kwietnia (piątek) 2018 r. o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Jerzym Urbańczykiem poświęcone pamięci jego dziadka podinspektora Piotra Urbańczyka (1891-1940), powstańca śląskiego, funkcjonariusza Policji Województwa Śląskiego, ofiary zbrodni katyńskiej.

Tajemnice barokowego sklepienia

Kamienica Sedlaczka, w której mieści się Muzeum w Tarnowskich Górach, to budynek powszechnie znany, ale wciąż kryjący wiele tajemnic. Ostatnio pojawiła się szansa na odkrycie przynajmniej jednej z nich.

Tarnogórskie spacery 2018

W lipcu, sierpniu i wrześniu wszystkich zainteresowanych historią Tarnowskich Gór zapraszamy na spacery po mieście. Podobnie jak w latach ubiegłych Marek Panuś przybliży uczestnikom wybrane zagadnienia z dziejów miasta i zaprezentuje liczne, często nieznane, zabytkowe miejsca.

Lipiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w lipcu 2018 roku.