menu - kliknij by rozwinąć

Spotkanie Z Jerzym Urbańczykiem poświęcone pamięci podinspektora Piotra Urbańczyka (1891-1940)

13 kwietnia (piątek) 2018 r. o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Jerzym Urbańczykiem poświęcone pamięci jego dziadka podinspektora Piotra Urbańczyka (1891-1940), powstańca śląskiego, funkcjonariusza Policji Województwa Śląskiego, ofiary zbrodni katyńskiej.

Spotkanie „Ocalić pamięć”

27 kwietnia (piątek) o godz. 18:00, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odbędzie się się spotkanie z Zarządem Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Tarnowskich Górach, towarzyszące wystawie „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922-1939”.

Dzień Wolnej Sztuki

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 12:00 w kilkudziesięciu polskich muzeach odbędzie się szósta edycja Dnia Wolnej Sztuki. Muzeum w Tarnowskich Górach również bierze udział w tej akcji i zaprasza tego dnia na swoje ekspozycje. Zbadano, że goście muzeów przed każdym dziełem sztuki spędzają statystycznie tylko 8 sekund. Powodem tego jest przekonanie, że będąc w […]

Harmonogram imprez kulturalnych w kwietniu

zapraszamy w kwietniu do Muzeum. Szczegóły imprez na podstronie.