menu - kliknij by rozwinąć


Udostępnij pamiątki

Muzeum w Tarnowskich Górach wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna 1939 r.” w bieżącym roku przygotowuje wystawę „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922–1939”. Wernisaż ekspozycji, którą będzie można zwiedzać do maja 2018 r., zaplanowano na przełom listopada i grudnia 2017 r. Z tej też przyczyny kierujemy apel do mieszkańców naszego miasta i powiatu o udostępnienie na wystawę pamiątek po byłych funkcjonariuszach Policji Plebiscytowej, Żandarmerii Powstańczej i Policji Województwa Śląskiego, tj.: elementy umundurowania i uzbrojenia, fotografie, przedmioty pochodzące z komisariatów, obiekty dokumentujące służbę, zaangażowanie policjantów w życie społeczne i sportowe oraz ilustrujące życie rodzinne. Ostatnią części wystawy zamierzamy poświęcić funkcjonariuszom PWŚl – ofiarom zbrodni katyńskiej, pochodzącym z terenu powiatu tarnogórskiego bądź pełniącym służbę na jego terenie w okresie międzywojennym. W tym ostatnim przypadku szczególnie liczymy na Państwa pomoc, prosząc rodziny pomordowanych policjantów o współpracę.

Osoby zainteresowane użyczeniem obiektów prosimy o kontakt z komisarzem wystawy z            dr. Krzysztofem Gwoździem lub Rafałem Ludwikowskim do października 2017 r. (adres   e-mail  k.gwozdz@muzeumtg.art.pl lub pod numerem telefonu 32 285 26 07).


Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.

Maj w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w maju 2018 roku.


© 2017–2018 Muzeum w Tarnowskich Górach. Wszelkie prawa zastrzeżone
Organizatorem Muzeum w Tarnowskich Górach jest Gmina Tarnowskie Góry

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH