menu - kliknij by rozwinąć


Udostępnij pamiątki

Muzeum w Tarnowskich Górach wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna 1939 r.” w bieżącym roku przygotowuje wystawę „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922–1939”. Wernisaż ekspozycji, którą będzie można zwiedzać do maja 2018 r., zaplanowano na przełom listopada i grudnia 2017 r. Z tej też przyczyny kierujemy apel do mieszkańców naszego miasta i powiatu o udostępnienie na wystawę pamiątek po byłych funkcjonariuszach Policji Plebiscytowej, Żandarmerii Powstańczej i Policji Województwa Śląskiego, tj.: elementy umundurowania i uzbrojenia, fotografie, przedmioty pochodzące z komisariatów, obiekty dokumentujące służbę, zaangażowanie policjantów w życie społeczne i sportowe oraz ilustrujące życie rodzinne. Ostatnią części wystawy zamierzamy poświęcić funkcjonariuszom PWŚl – ofiarom zbrodni katyńskiej, pochodzącym z terenu powiatu tarnogórskiego bądź pełniącym służbę na jego terenie w okresie międzywojennym. W tym ostatnim przypadku szczególnie liczymy na Państwa pomoc, prosząc rodziny pomordowanych policjantów o współpracę.

Osoby zainteresowane użyczeniem obiektów prosimy o kontakt z komisarzem wystawy z            dr. Krzysztofem Gwoździem lub Rafałem Ludwikowskim do października 2017 r. (adres   e-mail  k.gwozdz@muzeumtg.art.pl lub pod numerem telefonu 32 285 26 07).


Spotkanie z dr. Jackiem Kurkiem

8 grudnia (piątek) godz. 18.00 Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na spotkanie „U źródeł miasta”, które poprowadzi dr Jacek Kurek.

Grudniowy koncert pod renesansowym stropem

10 grudnia (niedziela) o godz. 11.00 – Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na koncert pod renesansowym stropem „Muzyka polska czasów Tadeusza Kościuszki”.

Już wkrótce nowa wystawa!

Od 16 grudnia 2017 r. zapraszamy na ekspozycję „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Sląskiego w latach 1922 – 1939”


Muzeum w Tarnowskich Górach wszelkie prawa zastrzeżone 2017

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH