menu - kliknij by rozwinąć

„Wokół dawnej kuchni. Sprzęty i wyposażenie gospodarstwa domowego”

Otwarcie wystawy – 28 marca 2017  r.

Prowadzenie gospodarstwa domowego od zawsze było nie lada wyzwaniem.  Dziewczęta od najmłodszych lat terminowały u swoich babć i matek. Sprzęty i wyposażenie  kuchni  zaczęły ewoluować w XIX w. Proste mątewki, ubijaki, moździerze zostały wyparte przez coraz to doskonalsze, przede wszystkim elektryczne urządzenia. Na wystawie zostaną zaprezentowane prototypy dzisiejszych lodówek i mikserów. Będą również pokazane te najprostsze –  łyżki, noże czy talerze, które niewiele się zmieniły. Kolejny aspekt wystawy to przepisy kulinarne i zalecenia z dawnych poradników. Wystawa stanowić będzie próbę ukazania swoistej „rewolucji  przemysłowej” jaka wdarła się do kuchni.

Muzeum będzie zamknięte. Przepraszamy.

Od  15 września do 18 września Muzeum w Tarnowskich Górach będzie zamknięte z powodu remontu holu. Zapraszamy w innym terminie.

I już po akcji „Kulinarnie w Muzeum”

Podsumowując sobotnią akcję KULINARNIE W MUZEUM, która odbyła się 19 sierpnia br., można powiedzieć, że zakończyła się bardzo smacznie.

AKCJA „FAJNE MUZEUM”

Dlaczego warto przyjść do Muzeum w Tarnowskich Górach?

Muzeum w Tarnowskich Górach wszelkie prawa zastrzeżone 2017

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH