menu - kliknij by rozwinąć

„Wokół dawnej kuchni. Sprzęty i wyposażenie gospodarstwa domowego”

Otwarcie wystawy – 28 marca 2017  r.

Prowadzenie gospodarstwa domowego od zawsze było nie lada wyzwaniem.  Dziewczęta od najmłodszych lat terminowały u swoich babć i matek. Sprzęty i wyposażenie  kuchni  zaczęły ewoluować w XIX w. Proste mątewki, ubijaki, moździerze zostały wyparte przez coraz to doskonalsze, przede wszystkim elektryczne urządzenia. Na wystawie zostaną zaprezentowane prototypy dzisiejszych lodówek i mikserów. Będą również pokazane te najprostsze –  łyżki, noże czy talerze, które niewiele się zmieniły. Kolejny aspekt wystawy to przepisy kulinarne i zalecenia z dawnych poradników. Wystawa stanowić będzie próbę ukazania swoistej „rewolucji  przemysłowej” jaka wdarła się do kuchni.

Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.