menu - kliknij by rozwinąć

„Wokół dawnej kuchni. Sprzęty i wyposażenie gospodarstwa domowego”

Otwarcie wystawy – 28 marca 2017  r.

Prowadzenie gospodarstwa domowego od zawsze było nie lada wyzwaniem.  Dziewczęta od najmłodszych lat terminowały u swoich babć i matek. Sprzęty i wyposażenie  kuchni  zaczęły ewoluować w XIX w. Proste mątewki, ubijaki, moździerze zostały wyparte przez coraz to doskonalsze, przede wszystkim elektryczne urządzenia. Na wystawie zostaną zaprezentowane prototypy dzisiejszych lodówek i mikserów. Będą również pokazane te najprostsze –  łyżki, noże czy talerze, które niewiele się zmieniły. Kolejny aspekt wystawy to przepisy kulinarne i zalecenia z dawnych poradników. Wystawa stanowić będzie próbę ukazania swoistej „rewolucji  przemysłowej” jaka wdarła się do kuchni.

Wydarzenia kulturalne w marcu

Na podstronie szczegółowy harmonogram

Prelekcja dra Jacka Kurka

23 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na prelekcję dra Jacka Kurka „Rzymskim szlakiem Caravaggia”