menu - kliknij by rozwinąć

Wydarzenia kulturalne w marcu

Wydarzenia kulturalne zaplanowane w tarnogórskim Muzeum na miesiąc marzec:

2 marca (piątek) godz. 18.00  – „Dobro publiczne mieć zawsze będę przed oczyma”. Panel dyskusyjny dotyczący Policji Województwa Śląskiego z udziałem dr. Hab. Grzegorza Bębnika, dr. Janusza Mikitina, dr. Krzysztofa Gwoździa, Grzegorza Grześkowiaka, Zbigniewa Gołasza. Wstęp bezpłatny

9 marca (piątek)  godz. 18.00 –  „Nastrojowość i temperament w malarstwie Józefa Chełmońskiego” – prelekcja Katarzyny Jarmuł-Niemczyk (Muzeum Śląskie w Katowicach).  Wstęp bezpłatny.

11 marca (niedziela) godz. 11.00 – Koncert pod renesansowym stropem – Koncert  dwóch barytonów: Adrian Janus, Łukasz Kostak.  Mirella Malorny – akompaniament. Jacek Woleński – prowadzenie.

Wstęp: 10 zł

16 marca (piątek) godz. 18.00 –  Promocja książki Zbigniewa Gołasza i dr. Krzysztofa Gwoździa „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922-1939”.  Wstęp bezpłatny.

18 marca (niedziela) godz. 13.00 – Pożegnanie z Chełmońskim, prelekcja Arkadiusza Hajdy „Rozmaite widzenia obrazów w „obrazie” Powrót z balu Józefa Chełmońskiego. Wstęp bezpłatny.

23 marca (piątek) godz. 18.00 –  Odsłona obrazu Jacka Malczewskiego „Szypry”, prelekcja Zofii Krzykowskiej. Wstęp bezpłatny.

Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.