menu - kliknij by rozwinąć

Godziny otwarcia Muzeum

W niedzielę 21 maja Muzeum będzie zamknięte. W zamian za to zapraszamy na Noc Muzeów w sobotę w godzinach od 16 do 24, zamiast jak zwykle od 10 do 15.

Pociągi Kolei Śląskich w Noc Muzeum

Z okazji Nocy Muzeów 20 na 21 maja Koleje Śląskie postanowiły uruchomić specjalne nocne pociągi, aby w tym czasie umożliwić mieszkańcom województwa śląskiego wygodny transport.

Koncert kwartetu smyczkowego KRIOS, 14 maja 2017 r.

14 maja odbył się koncert „Spotkanie z klasykami wiedeńskimi” w wykonaniu kwartetu smyczkowego KRIOS (Adam Zając – skrzypce, Ewa Stanienda – skrzypce, Sonia Mitros – altówka, Zuzanna Makles – wiolonczela). Kierownictwo artystyczne i prowadzenie – Jacek Woleński.

Spotkanie z Jackiem Woleńskim

28 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy  na spotkanie z Jackiem Woleński, który opowie o „Polskich śladach i życiu ulicznym w Chile”. Wstęp wolny

Koncert zespołu Maes-Trio, 12 lutego 2017 r.

12 lutego zespól Maes-Trio wykonał wiele znanych utworów, w tym tytułowy „Nad pięknym modrym Dunajem” Jahanna Straussa.

Spotkanie z prof. dr. hab. inż. Adamem Walanusem

31 marca (piątek) o godz. 18.00 odbędzie się Wieczór pod renesansowym stropem z prof. dr. hab. inż. Adamem Walanusem.

„Wokół dawnej kuchni. Sprzęty i wyposażenie gospodarstwa domowego”

Od końca marca do końca sierpnia 2017r. będzie można zwiedzać wystawę „Wokół dawnej kuchni. Sprzęty i wyposażenie gospodarstwa domowego”.

Wykład Zbigniewa Gołasza „Tragedia Górnośląska 1945”

16 lutego (czwartek) 2017 r. o godz. 11.00 zapraszamy spotkanie poświęcone pamięci deportowanych do Związku Sowieckiego

Koncert w wykonaniu zespołu Muzycznego Maes-Trio

12 lutego o godz. 11.00 odbędzie się karnawałowy koncert pod renesansowym stropem „Nad pięknym modrym Dunajem” w wykonaniu Zespołu Muzycznego Maes-Trio.

4 lutego godz. 11.00 – oprowadzanie kuratorskie

4 lutego (sobota) zapraszamy na oprowadzanie po wystawie czasowej „Rudolf Riedel. Wizje alegoryczne. Grafika ze zbiorów Anny i Teodora Segietów”. Po ekspozycji oprowadzać będą – Zofia Krzykowska (kurator ekspozycji) oraz Anna i Teodor Segietowie (kolekcjonerzy). Wstęp bezpłatny.

Ostatni wykład z cyklu 1050. rocznica chrztu Polski

W najbliższą środę, tj. 11 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się prelekcja dr Kornelii Banaś „Obchody Millenium Chrztu Polski i Tysiąclecia Państwa Polskiego w województwie katowickim”.

Muzeum w Tarnowskich Górach wszelkie prawa zastrzeżone 2017

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACHURZĄD MIASTA W TARNOWSKICH GÓRACH