menu - kliknij by rozwinąć

Wykład Magdaleny Duber (IPN Katowice) – „Kwatera Ł – przywracanie pamięci. Epilog historii Żołnierzy Wyklętych”

9 marca (piątek) 2018 r. o godz. 11.00 Muzeum w Tarnowskich Górach, Urząd Miejski w Tarnowskich Górach oraz  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach zapraszają na spotkanie poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas którego Magdalena Duber (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Katowice) wygłosi wykład „Kwatera Ł – przywracanie pamięci. Epilog historii Żołnierzy Wyklętych”.

Kolej na Muzea

Kolej na Muzea – to wspólny projekt Kolei Śląskich i 28 muzeów w województwie śląskim, w tym również Muzeum w Tarnowskich Górach. Pasażerom Kolei Śląskich oferujemy atrakcyjne zniżki na wstęp do Muzeum. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu kolejowego ze stacją Tarnowskie Góry na trasie przejazdu. Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku.

Edward Lutczyn: stare i …nowe

Od 9 czerwca do 12 sierpnia w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie można zapoznać się ze „starą i …nową” twórczością Edwarda Lutczyna – znanego karykaturzysty, ilustratora i plakacisty.

Czerwiec w Muzeum

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum w Tarnowskich Górach w czerwcu 2018 roku.