Zwiedzanie

Godziny otwarcia

wtorek, środa, czwartek 10:00–16:00
piątek* 10:00–18:00
sobota 10:00–15:00
niedziela 12:00–17:00

*Dzień bezpłatnego wstępu na wystawy

Kasa zamykana jest pół godziny przed zamknięciem wystaw.

W 2019 roku Muzeum w Tarnowskich Górach jest nieczynne dla zwiedzających w poniedziałki oraz w następujące dni: 1 i 6 stycznia, 20 i 21 kwietnia, 1 i 3 maja, 9 i 20 czerwca, 15 sierpnia, 1 i 11 listopada, 24 i 25 grudnia. Ponadto Muzeum zastrzega sobie prawo zmiany terminu zwiedzania oraz czasowego zamknięcia wystaw.

25 i 26 września 2019 możliwość zwiedzania Muzeum w Tarnowskich Górach będzie ograniczona ze względu na organizację konferencji naukowej „Rok 1919 na Górnym Śląsku”. Przepraszamy za utrudnienia.


Bilety

Bilety sprzedawane są przy stanowisku zlokalizowanym tuż za wejściem na ekspozycje. Można tam również nabyć wydawane przez Muzeum publikacje i pamiątki. Płatności mogą być dokonywane wyłącznie gotówką. W piątki wstęp wolny. W pozostałe dni obowiązuje następujący cennik:

Bilet normalny 10 zł od osoby
Bilet ulgowy 5 zł od osoby
Bilet grupowy 5 zł od osoby (w grupie min. 10 osób)
Bilet rodzinny 15 zł od grupy (max. 6 osób, w tym max. 2 osoby dorosłe i dzieci do lat 18)

Akcje rabatowe

„Rodzina 5+”: 50%-owa zniżka od obowiązujących cen dla osób z kartą „Rodzina 5+”

Usługi dodatkowe – wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (32 285 26 07, wew. 23) lub mailowa (edukacja@muzeumtg.pl)

Oprowadzanie w języku polskim 50 zł od grupy (do 25 osób)
Oprowadzanie w języku angielskim 80 zł od grupy (do 25 osób)

Lekcje muzealne – wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (32 285 26 07, wew. 23) lub mailowa (edukacja@muzeumtg.pl)

Szczegóły w zakładce Edukacja

Lekcja muzealna 5 zł od osoby (grupa min. 10 osób, max. 35 osób)

Lokalizacja i dojazd

Muzeum w Tarnowskich Górach mieści się w tzw. kamienicy Sedlaczka, usytuowanej na rogu Rynku i ulicy Gliwickiej. Ekspozycje zajmują piętro budynku. Schody znajdują się na końcu sieni kamienicy, przy wejściu do restauracji.
W sąsiedztwie budynku Muzeum obejrzeć można wiele innych zabytkowych obiektów, m.in. ratusz i kościół ewangelicki. Nieopodal znajduje się Park Miejski (ok. 500 metrów), a nieco dalej Zabytkowa Kopalnia Srebra (ok. 2,6 kilometra). Te ostatnie stanowią część dobra wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dojazd samochodem
Tarnowskie Góry położone są w północnej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przebiegające przez miasto drogi krajowe nr 11 i 78 połączone są tuż za jego granicami z autostradą A1 węzłami „Bytom” i „Zabrze Północ”.
Ścisłe centrum miasta charakteryzuje duża liczba krętych, często jednokierunkowych, ulic. Rynek jest wyłączony z ruchu drogowego. Najbliższe miejsca parkingowe zlokalizowane są na odcinku ul. Gliwickiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Ratuszową i Dolną oraz skrzyżowaniem z ul. Zamkową (ok. 100 metrów od Muzeum). Miejsca te wchodzą w skład strefy czasowego parkowania (w dni powszednie w godz. 8:00–18:00 czas postoju nie może przekroczyć 90 minut).

Dojazd autobusem lub pociągiem
Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronach internetowych organizatorów komunikacji publicznej: www.metropoliaztm.pl i www.rozklad-pkp.pl.
Dworzec autobusowy („Tarnowskie Góry Dworzec”) i dworzec kolejowy w Tarnowskich Górach znajdują się w odległości ok. 800 metrów od Muzeum. Wychodząc z budynku dworca należy kierować się ul. Piłsudskiego w kierunku ronda im. Ranoszka i pl. Wolności, a następnie skręcić w ul. Krakowską, prowadzącą do Rynku. Przyjeżdżając do Tarnowskich Gór autobusem od strony Katowic (linia nr 820), Bytomia (linie nr 19 i 94) czy Gliwic (linie nr 80 i 112) warto wysiąść na przedostatnim przystanku („Tarnowskie Góry Bytomska”), z którego po przejściu przez ul. Piłsudskiego, ulicą Krakowską można dojść do Rynku pokonując tylko ok. 400 metrów.

Dojazd autokarem
Dla grup zorganizowanych, planujących dojazd do centrum Tarnowskich Gór autokarem, zalecane jest skorzystanie z miejsc postojowych przy Parku Miejskim, wzdłuż ul. Wyszyńskiego (na długości od skrzyżowania z ul. Krótką do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego).


Dostępność dla osób niepełnosprawnych

Ze względu na zabytkowy charakter budynku dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest mocno ograniczona. Zalecamy wcześniejszą konsultację telefoniczną: 32 285 26 07.