Oprowadzanie kuratorskie

Autora grafik – Rudolfa Riedla oraz wystawę przybliżyła Zofia Krzykowska (autorka wystawy) oraz Anna  i Teodor Segietowie (kolekcjonerzy, którzy udostępnili prace na rzecz ekspozycji). Zwrócono uwagę na symbolikę linorytów, które nawiązują do biografii artysty. Na wielu pracach pojawia się mały piesek, który wkomponowany w całość pracy nie rzuca się w oczy. Niby szczegół,  a jednak on również jest alegorią, w tym przypadku – samotności. Z resztą na jednej z grafik tak właśnie  został właśnie  podpisany.