Tarnogórskie spacery

W lipcu i sierpniu zapraszamy na cykl spacerów po mieście.

„Tarnogórskie spacery” organizowane były w latach 2016-2019. Odpowiadając na liczne pytania o ich wznowienie postanowiliśmy reaktywować te spotkania.

W tym roku zwiedzających oprowadzać będzie Mirosława Feldmann – absolwentka Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, na co dzień zajmuje się artystycznym odnawianiem mebli, od wielu lat interesuje się historią Tarnowskich Gór i Górnego Śląska.

Terminy i tematy spacerów:

• 8 lipca 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Wokół Rynku
  • 22 lipca 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Szkoły nie zawsze znane
  • 5 sierpnia 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Śladami Bronisława Hagera
  • 22 sierpnia 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Sławni goście

Partnerami cyklu są: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Lokalna Organizacja Turystyczna Miasta Gwarków, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tarnowskich Górach.

Prawdziwie był to dom Boga… Synagoga w Tarnowskich Górach

Wystawa czynna od 18 maja do 25 sierpnia 2024 roku