Wystawa „Ubierało nas Tarmilo” wyróżniona!

Ekspozycja, którą można było oglądać w Muzeum w Tarnowskich Górach od maja do listopada ubiegłego roku uzyskała wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2022 w kategorii „wystawy”.

Była to ekspozycja przybliżająca historię nieistniejących Zakładów Przemysłu Odzieżowego „Tarmilo” w Tarnowskich Górach, przygotowana przy udziale wielu osób, głównie dawnych pracowników. Zaprezentowano na niej m.in. zachowane ubrania dziecięce, czyli flagowe produkty tej fabryki.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w miniony piątek (24.11.2023) w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Dyplom dla tarnogórskiego Muzeum odebrali Bogusława Brol – kuratorka wystawy oraz dr Krzysztof Gwóźdź – zastępujący dyrektor Beatę Kiszel.

Dziękujemy i gratulujemy pozostałym laureatom!

„Sempa” wczoraj i dziś. 100 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach

Wystawa czynna od 22 października 2023 roku do 28 stycznia 2024 roku, przedłużona do 4 lutego 2024 roku

Tam skąd po__chodzę. Fotografia – Bartek Zylla

Wystawa czynna od 9 lutego do 30 kwietnia 2024 roku