Konkurs plastyczny

Plakat konkursu


Zapraszamy uczniów młodszych klas (I-III) szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem jest “Święta Barbara – patronka Tarnowskich Gór”. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na okolicznościowej wystawie.

Gotowe prace należy dostarczyć do Muzeum w Tarnowskich Górach w terminie do 25 listopada 2022 roku. Praca powinna być wykonana przez ucznia samodzielnie, na arkuszu papieru formatu A3 w układzie pionowym, w dowolnej technice. Na odwrocie pracy należy podać imię i nazwisko ucznia. Do pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia (aby pobrać plik, po jego otwarciu w przeglądarce należy kliknąć „Plik” w panelu górnym, a następnie opcję „Pobierz” i wybrać rodzaj pliku).

Prace będą oceniane szczególnie pod kątem zgodności z tematem konkursu, w tym uwzględnienia atrybutów świętej oraz akcentów tarnogórskich, a także pomysłowości i estetyki wykonania.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom, a dla autorów nagrodzonych prac przewidziano drobne upominki.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany podanych terminów, zasad oraz odwołania konkursu. Ewentualne zmiany będą publikowane na tej stronie internetowej.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego (edukacja@muzeumtg.pl) lub telefonicznego (32 285 26 07, wew. 23).


Aktualizacja z 31 października 2022 roku: termin dostarczania prac został przedłużony do 25 listopada 2022 roku.

Muzeum online

Wystawy czasowe

Co nowego w Muzeum?

Wystawa czynna od 18 lutego do 28 maja 2023 roku