Na tropie Wittgensteinów… O detektywistycznej pracy historyka (sztuki) – prelekcja Marka Panusia

• To event minęło.

30 kwietnia 2023, 16:0017:30

Jeden z obrazów ze zbiorów Muzeum w Tarnowskich Górach przez długi czas stanowił nierozwiązaną zagadkę. XIX-wieczne płótno przedstawia pięcioro dzieci, o których dotąd wiadomo było jedynie, że reprezentują jedną z linii rodu Wittgensteinów – być może krewnych księżniczki Anny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg, późniejszej księżnej i żony Guidotta Henckel von Donnersmarcka. W czasie prac nad książką „Powrót księcia. Wokół Portretu Guida Henckel von Donnersmarcka” udało się ustalić nie tylko dokładne personalia modeli, ale także prawdopodobnego twórcę obrazu. O szczegółach opowie Marek Panuś – redaktor wspomnianej publikacji.

Liczba miejsc ograniczona

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania wydarzenia

Data:
30 kwietnia 2023