Spotkanie z Krzysztofem Ledwoniem na wystawie „Buławą i szablą – w 340. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Militaria ze zbiorów Krzysztofa Ledwonia”

• To event minęło.

10 września 2023, 16:0017:00

Krzysztof Ledwoń już jako dziecko zbierał rozmaite pamiątki, a od co najmniej lat 90. XX wieku systematycznie powiększa swoją kolekcję broni wschodniej z epoki nowożytnej. Na wystawie w Muzeum w Tarnowskich Górach zaprezentowano tylko część tego bogatego zbioru. To przede wszystkim orientalne uzbrojenie i opancerzenie używane także w Rzeczpospolitej. Ekspozycja upamiętnia rocznicę bitwy pod Wiedniem i związaną z nią wizytę Jana III Sobieskiego w Tarnowskich Górach. W niedzielne popołudnie kolekcjoner opowie o wybranych eksponatach i swojej pasji oraz oprowadzi po wystawie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Gwarków 2023 oraz Europejskich Dni Dziedzictwa.

Wstęp wolny (rezerwacje: tel. 32 285 26 07, e-mail: muzeum@muzeumtg.pl)

Liczba miejsc ograniczona

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania wydarzenia

Szczegóły na www.muzeumtg.pl