Ładowanie

Aktualności

Tam skąd po_chodzi Bartek Zylla

10.02.2024

Nowa wystawa już otwarta dla zwiedzających.

Tam skąd po_chodzi Bartek Zylla

Wystawa prezentuje twórczość fotograficzną Bartłomieja Zylli. Składają się na nią cykl zdjęć i projekty, które powstały w Tarnowskich Górach i okolicach w trakcie ostatnich kilkunastu lat. Głównym tematem fotografii jest miasto i jego peryferie jako przestrzeń codziennego doświadczenia i źródło inspiracji artysty. Ukazane miejsca, sytuacje i motywy składają się na interesującą, wielowątkową opowieść o naszym mieście, a co za tym idzie o nas samych, jej mieszkańcach. Druga część wystawy to cykl zdjęć powstałych podczas fotoakcji „Zdjęcie grupowe” odbywającej się w Parku Hutnika w Strzybnicy, dzielnicy Tarnowskich Gór. Wystawę uzupełniają fotokasty „Nie zero-jedynkowe myślenie o tożsamości”, „Podobo mi się to” i „Meter nad ziymiom”.

Ekspozycja będzie czynna do 30 kwietnia 2024 roku. W czasie jej trwania zaplanowano kilka wydarzeń towarzyszących. Zachęcamy do śledzenia informacji na ich temat.

Kuratorką wystawy jest Marta Kas’yanov. Oprawę plastyczną i aranżację wykonali Mariusz Paluchiewicz i Krzysztof Głuch. Wśród partnerów ekspozycji są Lokalna Organizacja Turystyczna Miasta Gwarków, Empik Foto, Selekt.pl, Restauracja – Winiarnia Sedlaczek, CHU Hala i BITPRO. Patronat medialny sprawują „Gwarek”, „Montes Tarnovicensis” i Radio Piekary.

Zobacz również